Новини / Понеділок, 15 лютого, 2021
15 лютого Міжнародний день дитини, що хвора на рак
Впродовж останніх 40-ка років рівень дитячої смертності від раку знизився майже на 70%. У перерахунку на дитячі життя – це тисячі вирваних з клешень ракової хвороби дітей у всьому світі, які змогли повернутися у рідні домівки, продовжити навчання та втілювати свої мрії.
Проте онкологічні захворювання і далі залишаються однією з основних причин дитячої смертності. Найчастіше через надто пізнє виявлення хвороби і затримки в лікуванні. Близько 30% нововиявлених випадків у дітей – це хвороба на III-IV стадіях, коли перемогти її набагато складніше. То ж час – найважливіший чинник у боротьбі з раком! Чим раніше встановлено вірний діагноз і визначено тактику лікування, тим більше шансів на успішне лікування.
Ще одна проблема полягає в тому, що лікування раку – надзвичайно складне, високотехнологічне, потребує сучасного якісного обладнання, дороговартісних ліків, реактивів, розхідників, та найважливіше – супроводу кваліфікованих лікарів онкологів і гематологів .
Символічно, що саме в лютому, депутати міської і обласної рад розглядатимуть питання виділення коштів для реалізації програм, пов’язаних із лікуванням дитячої онкології у Львові та Львівській області
Дуже розраховуємо, на голоси «За!»
Створення центру допомоги дітям з пухлинами мозку та хребта на базі нейрохірургічного відділення Дитяча лікарня на Орлика. Львів Дитяча від депутатів Львівська міська рада.
Створення відділення пересадки кісткового мозку для дітей на базі Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр від депутатів Львівська обласна рада.
Наша мрія щоб вже в осяжному майбутньому Міжнародний день дитини, хворої на рак, перейменували на День дитини, яка здолала рак. Для цього, насправді, треба зовсім небагато – стратегічно та системно розвивати українську дитячу онкомедицину, створюючи кращі можливості для лікарів рятувати життя дітей та перемагати рак.