Балко Оксана

 
Балко Оксана, 06.02.2001 р.н.
Діагноз: Остеогенна Саркома лівої великогомілкової кістки.
Новини:  16.09.2016.
 
            Оксанка – ще одна пацієнтка Західноукраїнського дитячого центру з абсолютно не дитячими проблемами. У дівчинки Саркома лівої великогомілкової кістки, при чому до встановлення діагнозу Оксана йшла більше як пів року. Ще в вересні дівчинка отримала травму ноги, вірніше, коліна. Коліно боліло довгі місяці, біль не проходив, і коли вже стало зовсім нестерпно і неможливо ходити – довелось, таки, звернутись до лікаря.
            Дівчинка живе в селі з батьками-пенсіонерами, мама також хворіє, фактично не пересувається самостійно – вона не те, що за Оксанкою не може доглядати, вона сама потребує догляду. Тому в лікарні з дівчинкою перебуває старша сестра.
            Лікується Оксана з травня 2016 року, перший блок був самим важким, другий пройшов вже легше, та головне, що хімія допомогла – пройшов біль, зменшилась пухлина, Оксанка змогла хоч на милицях, та все ж пересуватися!
            Зараз дівчинка готується до 6 блоку хімії, трохи не добре почувається, гарячкує… Та все має пройти добре, бо цей блок є дуже важливим – після нього операція з ендопротезування і це окрема історія.
            На щастя, Оксанка вже доросла дівчинка і лікарі передбачають, що її ніжка вже рости не буде. Яке це має значення? - спитаєте ви. Величезне. Це означає, що дівчинці підійде звичайний дорослий ендопротез і його не доведеться робити спеціально під Оксанчину ногу, а потім проводити повторні операції, щоб підкрутити його, коли нога буде рости. І вартість його також трошки менша – 288 тисяч гривень проти 350 тисяч за протез, що росте.
            Часу в запасі дуже обмаль, бо як тільки Оксана припинить гарячкувати – почнуть блок. А там, 3 тижня і потрібно буде ставити протез. Щоб протез приїхав з Німеччини потрібно хоча б тиждень-два, отже, на пошук коштів – не більше 2х тижнів.  Родині вдалося частково зібрати необхідну суму, однак, бракує ще понад 100 тисяч гривень.
            Резерви сімї повністю вичерпані. Часу майже нема, а Оксанка сподівається і вірить, що все буде добре! До хвороби вона захоплювалась танцями, а тепер, зі всіх хобі дівчинці залишилось лише вишивання бісером. Та Оксана не втрачає оптимізму, чемно виконує всі призначення лікарів і чекає не дочекається, коли можна буде повернутись додому і до звичного життя.  
           
Координатор адресної допомоги 
Марина Анісімова 050 370 90 02