Бензак Віталій

Бензак Віталій, 01.01.1998 р.н.,
Діагноз: Остеосаркома правої великогомілкової кістки.

Віталіку 17 років, він студент Червоноградського гірничого коледжу, спортсмен, талановитий організатор і невиправний оптиміст. Оптимізм – це перше, що кидається в очі при знайомстві з Віталіком, а вже потім хвороба, ендопротез та всі інші проблеми.

Віталік зовсім дорослий, і фізично, і по розумовому розвитку, і поводиться він як дорослий чоловік. Тому зовсім не просто розгледіти серед всього цього хлопчика, якому дуже і дуже потрібна допомога.

Захворів Віталік майже рік тому, минулої весни – тоді з’явились болі в нозі при ходьбі. Спочатку запідозрили інфекційне загноення. Проведене  КТ показало остеодиструкцію, хлопця з підозною на остеомієліт госпіталізували в МДКЛ, де провели курс антибоітикотерапії. Без істотної динаміки…

Тоді провели біопсію пухлинної ділянки і скерували в ЗУСДМЦ на Дністровську, вже з підозрою на остеосаркому.

Лише в середині липня хлопцю поставили діагноз і розпочали хіміотерапію. Також одразу мова зайшла за ендопротезування. Віталік мужньо переварив новину і приступив до лікування, а батьки – почали збирати 12 000 євро на ендопротез, який мали ставити зимою. І батьки майже справились, та коли настав час замовляти протез – курси валют поповзли вгору, а з ними і вартість протезу… Саме тоді ми і познайомились.

Протез приїхав наприкінці січня і обійшовся в 280 805 гривень. 100000 грн зібрали батьки, 10000 грн дала львівська лікарська спільнота, 91165 грн передали батьки Юрчика Лядова, решта була випотрошена з резервів фонду… На тлі інфляції, скачків курсів валют і загальної ситуації в країні було дуже страшно не встигнути – бо другого шансу Віталіку ніхто не давав, або зараз, або все.


 «Моя нога приїхала!» - саме так хлопець відреагував на звістку, що протез вже у Львові. В нас вийшло і Віталіка прооперували! Цей етап завершився успішно. Та це ще не крапка.

Хлопець продовжує хіміотерапію. І йому знову потрібна допомога, цього разу в купівлі дорогих реактивів для проходження хімії метотрексатом.

Віталік веселий і простий, у нього багато друзів, він любить спорт, фізику та інформатику, любить містично-фантастичні фільми та фільми жахів – куди ж без них у сучасному світі :) Він виглядає спокійним і безтурботним, та це не значить, що він не розуміє всієї серйозності свого становища і свого діагнозу. Якраз навпаки – він розуміє все, і дуже добре, просто, така в нього вдача – не «грузити» своїми проблемами.

            Батьки не зможуть придбати реактиви для метотрексату – вони коштують 670 доларів плюс 7% ПДВ, по сьогоднішньому курсу це понад 24000 гривень. І курс, а з ним і ціна, на жаль, планує рости…

 

            Будь ласка, допоможіть нашому мужньому оптимісту! Найстрашніше і найважче ніби позаду, та для повної перемоги потрібно завершити хіміотерапію.

            Дуже потрібна допомога!


Координатор адресної допомоги 
Марина Анісімова 050 370 90 02