Гамала Володимир

 Гамала Володимир 26.07.1983 р.н.

Діагноз: Муковісцидоз, распіраторна форма.

Історія Володі це ще одна розповідь про невиправний оптимізм. Володі 30 років, але виглядає він значно молодше, ну максимум студент-старшокурсник. Причин тому дві: перша сумна – це хвороба, через яку Володя дуже схуд за останній рік. А друга приємна – це надзвичайна Володіна поспішка, яка робить його просто чарівним :)

Хворіє Володя з дитинства, він лежав у всіх пульмонологічних відділеннях Львова з хронічними бронхітами та постійними запаленнями легень, проте діагноз йому поставили лише чотири роки тому. На свій страх і ризик хлопець поїхав в Італію і там йому нарешті сказали, що з ним.

Муковісцидоз. Цю новину Володя сприйняв гідно. Він одразу почав вивчати своє захворювання і спілкуватись з усіма ініціативними групами та громадськими організаціями пацієнтів з таким ж діагнозом, в пошуках допомоги, інформації та підтримки. Останні чотири роки він вчиться жити зі своїм діагнозом.

Не зважаючи на постійні хвороби, Володя закінчив Лісотехнічний університет, за спеціальністю ландшафтний дизайн, дуже любить все, що повязане з природою, вирощує декоративні рослини, подорожує. Правда, робота не повязана з рослинами – донедавна Володя працював у майстерні по ремонту інструментів. Донедавна. Та тепер, мабуть, доведеться звільнятись, бо за останній рік хвороба ледь не витягла з хлопця всі сили…

Весь рік Володя провів у лікарні. Хвороба загострилась і лікарям ніяк не вдавалося подолати кризу… Довелось забути і про роботу, і про подорожі. Лише півтора тижні тому Володя зміг повернутись додому. За цей рік хлопцю довелось прийняти для себе рішення, що, якщо він хоче жити – а він хоче жити! – йому потрібно серйозно дбати про своє здоров’я. Режим, ліки, планові обстеження, інгаляції – це все має стати нормою. Та окрім ліків Володі обов’язково потрібна «технічна база» - інгалятор, кисневий концентратор та апарат для неінвазійної вентиляції легень в домашніх умовах.

Інгалятор Pari Boy вартує 3700 гривень. Кисневий концентратор Bitmos oxy 6000 вартує 1284 Євро – 20929,20 гривень на сьогоднішній день. А апарат SOMNOvent ST для неінвазійної вентиляції легень наразі в Україні ми не знайшли…

Та навіть на перші два апарата коштів немає. В першу чергу потрібен кисневий концентратор. Зібрано на нього наразі близько 5000 гривень.

Володя надзвичайно світлий і добрий хлопець, він не шукає пояснень, чому так сталось, він шукає можливості, як з цим жити! У хлопця дуже хороші, люблячі батьки, молодша сестричка Юля і кохана людина, яка надихає і допомагає жити завтра :)

Зараз Володі дуже потрібна допомога! Сам він не справиться, до того ж зараз доведеться лишити роботу, і поки він придумає щось інше – мине час, а апарати потрібні вже. Чим скоріше – тим більше шансів.