Герасименко Тетяна

Герасименко Тетяна

Герасименко Тетяна, 11.09.2002 р.н.
Діагноз: Мієлодиспластичний синдром. Потребує неродинної ТКМ.

Новини:  21.09.2012.  11.09.2012.


            Тані Герасименко 10 років. Захворіла дівчинка в кінці лютого, тоді з болями в животі дитину привезли в поліклініку за місцем проживання. Аналізи показали наявність запального процесу і дівчинку, бліденька і слабеньку, відправили до Львова, на консультацію до дитячого гематолога, де і виявили захворювання крові.
            Далі Тетянка провели симптоматичне лікування в ЗУСДМЦ, взяли кістковий мозок на гістологію і призначили типування крові братика і близьких родичів в Охматдиті. Після цього Тані діагностували мієлодиспластичний синдром (МДС).
            При такому діагнозі єдиним лікуванням є пересадка кісткового мозку від донора. У випадку Тані ні брат, ні батьки як донори їй не підходять. Тобто, пересадка можлива тільки від нерідного сумісного донора. І значить, її не зроблять в Україні.
            Не гаючи часу, батьки поїхали з Танею в Білорусь, в «Центр дитячої онкології, гематології та імунології». Після обстежень Тані і повторного типування, клініка підтвердила необхідність неродинної ТКМ і, звичайно ж, готова взяти Тетянку на лікування на платній основі. Також клініка запустила програму пошуку донора, і він уже знайдений.
            Вартість такого лікування для Тані 170000 доларів США.
            По приїзду додому, батьки зібрали всі необхідні документи, і звернулися в МОЗ, в надії, що їх донечку поставлять в чергу на оплату лікування в Білорусі. Все складалося добре, необхідні документи у батьків були на руках, рахунок з клініки теж, і, що найголовніше, в Тетянки був у запасі майже рік часу!
            Документи подані в МОЗ 26 червня 2012. З тих пір батьки терпляче чекали і сподівалися на милість держави. Але, минулого тижня стало відомо, що Таню на чергу ніхто не ставив, оскільки комісія МОЗ з тих пір не засідала, і засідати не планує, вона розпущена на невизначений термін ... І не важливо, що у них припадають пилом документи хворих людей, чий термін дуже навіть чітко визначений ...
            У доповненні до цього, стало відомо, що клініка Білорусі не приймає ніякі гарантійні листи, ні МОЗу, ні благодійних фондів і Тетянку візьмуть на пересадку тільки при наявності грошей на рахунку клініки.
            Ситуація склалася патова. МОЗ ніяких грошей не виділить. Клініка без грошей не прийме. А самопочуття дівчинки різко погіршилося. Сподіватися дитині немає на що - таких грошей у сім'ї нема, а часу - пів року, це якщо все буде добре і Тетянка буде стабільною.

            Допоможіть Тані! Якщо пересадку не зробити зараз - то синдром неминуче переросте в лейкоз, а це довгі місяці хіміотерапії і все одно ТКМ, але із значно меншими шансами. Якщо зараз у Тані 90% успіху, то через рік - буде вже 30% ...
            Чи використовує Таня свій шанс? Тепер це залежить від нас.


Координатор адресної допомоги 
Марина Анісімова 050 370 90 02