Харко Світлана

 

Харко Світлана

Харко Світлана, 30.04.2006 р.н.
Діагноз: Лангергансоклітиний гістіоцитоз.

Новини:  23.07.2012.

            Світланці майже 6 років, три з них дівчинка бореться з гістіоцитозом.
Захворіла дитина три роки тому, тоді, зі збільшеними лімфовузлами, з районної поліклініки їх направили відразу до Львова, на Дністровську до гематолога. Діагностували гістіоцитоз і приступили до лікування.
            Позаду шість блоків хіміотерапії, переносила їх дівчинка по-різному, іноді бувало дуже важко. Але дитячий організм витримав. Основне лікування Світланка закінчила. Її перевели на підтримуючу хіміотепарію пури-нетолом і призначили пройти контрольне обстеження (КТ).
            Всі сподівалися тільки на хороший результат, адже лікування успішно пройдено, восени дівчинці в школу та й просто нічого не віщувало, як то кажуть... Але для того й призначають контрольні обстеження. КТ показало, що хвороба прогресує.
            Дівчинці чим скоріше потрібно пройти протонно-емісійну томографію (ПЕТ-сканування). Тільки ПЕТ може показати ступінь активності пухлини і визначитися з тактикою подальшого лікування. В Україні такого обладнання немає, щоб пройти обстеження, потрібно їхати в Росію чи в Польщу, і як можна швидше. Світла ще не записана, оскільки грошей на таку поїздку немає взагалі. Але відразу після Великодніх свят лікар буде домовлятися про обстеження.
            Попередня вартість ПЕТ в Москві 22000 рублів (майже 6000 гривень). Плюс дорога 4000 гривень, плюс проживання, харчування, таксі. Щоб їхати в Росію, потрібно мати хоча б 14000 гривень. До Польщі - приблизно так само
            Для батьків Світлани це нереальна і абсолютно неймовірна сума. Живуть у селі, дуже скромно, батько перебивається не постійними заробітками, як і мати дівчинки. У старшої доньки своя сім'я, і двомісячна дитина. Ні взяти, ні позичити таку суму ніде. А без сканування неможливе подальше лікування.

            Ми всі дуже сподіваємося, що Світлана таки зможе поїхати на ПЕТ і продовжити лікування. Дуже потрібна фінансова допомога.