Ковальська Вероніка

Ковальська Вероніка, 17.10.2012 р.н.
Діагноз: Нейрофіброма правої половини шиї. Трахеостома.

Новини:  20.11.2015.

            Вероніці три роки. Вона весела, життєрадісна і дружелюбна дівчинка, у Вероніки величезні очі і дві абсолютно чаріні світлі косички :) Однак, коли на таку красуню обертаються люди, дівчинка дуже ніяковіє, бо здогадується, що справа у трубочці, яка вставлена в її шию.
            Біда сталася літом, у дівчинки збільшились лімфатичні вузли і її направили на УЗД. Обстеження показало утвір в шиї і вероніку одразу скерували в хірургію на Дністровську. Там провели додаткові обстеження, зробили МРТ і почали готувати дівчинку до операції, яка відбулась 12 жовтня.
            Операція була дуже складною, бо пухлина огорнула собою трахею, і забрати її повністю не вдалось, дитині поставили трахеостому і зонд. Пухлина виявилась нейрофібромою – вона доброякісною, однак через її локалізацію становище дівчинки не надто оптимістичне…
            Зараз маленька, на щастя, вже почала ковтати сама, однак, трахеостому знімати наразі не планують – вона з дівчинкою надовго. Для трахеостоми потрібні фільтри, їх потрібно міняти до 5 раз на день, а вартість одного – 120 гривень. А окрім фільтрів ще обов’язково потрібен відмсоктувач, що буде забирати слиз з дихальних шляхів.
            Поки Вероніка в лікарні – вона користується лікарняним відсмоктувач, однак, її стан стабілізується і її вже могли б відпустити додому. А додому, звістно, дівчинка хоче понад усе на світі! Бо там рідні, які дуже її люблять і переживають за неї, тато і маленька сестричка Оля, якій лише рочок і три місяці.
            Щоб поїхати додому, Вероніці потрібен портативний відсмоктувач з аккумуляторною батареєю. Самий оптимальний варіант – Біомед 7E-D, вартістю 5016 гривень. Користуватись їм дівчинці довго, отже, мати його не розкіш, а справжня життєва необхідність. Хоча, звісно, такій маленькій принцесі вартувало би мріяти про зовсім інші речі…


            Вероніка вчиться жити з трубочками в шиї і в носі, вона постійно кашляє і дуже соромиться робити це при людях і поза межами палати. Однак, не зважаючи на свій стан    Вероніка залишилась веселою і цікавою дівчинкою – її цікавить все, що попадає в її поле зору :) Бачить ляльку – бавиться лялькою, побачила книжечку – залюбки роздивляється малюнки, принесли м’ячика – треба побавитись і м’ячиком.
            Мама дівчинки дуже просить допомогти придбати відсмоктувач для її дитини, лікарі відділення повністю підтверджують цю необхідність. Вероніку відпустили би додому хоч завтра, якби був цей апарат. З другого боку, тримати дівчинку у відділенні без потреби теж довго не зможуть, отже, все впирається у портативний відсмоктувач і вирішити цю проблему потрібно чим скоріше.
            Будь ласка, допоможіть Вероніці повернутися додому!

  Координатор адресної допомоги   

Марина Анісімова 050 370 90 02