Кушта Тарас

Кушта Тарас, 09.09.1999 р.н.
Діагноз: хвороба Вільсона-Коновалова.

Новини:

            У нас під опікою новий хлопчик і ще одне нове досить рідкісне генетичне захворювання. Знайомтесь – це Кушта Тарас і у нього хвороба при якій з організму не виводиться мідь. Вона розноситься по всьому організму і осідає на внутрішніх органах, викликаючи серйозні порушення в їх роботі. Серед основних ускладнень –  печінкова недостатність і цироз печінки, розлади нервової системи, хвороби нирок.

            Саме з печінки все і почалось у Тараса. Захворів він в жовтні 2015 року, однієї пятниці після школи просто заболіло в боці… До вівторка хлопець був вже весь жовтий. Звернулись в поліклініку в Борислав, хлопця одразу поклали в інфекційну лікарню, в якій він безрезультатно пролежав 4 дні. Далі був Охмадит, Інфекційна лікарня у Львові і, нарешті, ЗУСДМЦ, коли почав рости білірубін.

            В Західноукраїнському центрі провели біопсію і почали комплексне обстеження. Спершу хлопцю ставили діагноз Аутоімунній гепатит. Цироз (?). І мали підозру на  хворобу Вільсона-Коновалова. Вчора Київ підтвердив цю підозру…

            Зараз Тарас у педіатрії, він цілими днями лежить і дивиться в стелю. Мама хлопця тим часом бігає по мало знайомому Львову в пошуках лабораторій, лікарень, аптек. Тарас весь жовтий (і шкіра, і білки очей),  і дуже слабкий. Щодня йому  призначають нові препарати, наразі не дорогі – по 150-200-300-400 гривень. Дрібниці у масштабах всесвіту… Та для звичайної сім’ї з Бореслава, що вже більше місяця живе по лікарням у Львові, це дужу відчутно.

            У Тараса двоє братів – Старший Олег, йому 19 і молодший Василь, йому 11 років. Тарасу 16 років, він навчається у школі, в 11 класі, любить футбол, цікавиться всім, що повязано з ремонтом машин, в усьому допомагає батькам по господарству.

            Біда прийшла раптово, ніхто не чекав такого повороту. Однак, виходу немає, Тарас зараз прикутий до лікарняного ліжка, батьки з ним по черзі в лікарні. Зараз потрібно провести додаткове генетичне обстеження, які не робляться в Україні – біоматеріал доведеться відправляти в Польщу.

            Щодня потрібні препарати – вчора ми вже придбали для хлопця ліків на 850 гривень, сьогодні замовили ще на 700, що буде завтра – доживемо, побачимо…

            Будь ласка, допоможіть Тарасу почати боротьбу! Життя з його діагнозом цілком можливе, якщо розпочати лікування і навчитись жити з цією хворобою. Зараз і хлопець, і родина у розпачі і дуже важливо, щоб вони не опустили руки і не здались!

            Тарасу дуже-дуже потрібна наша підтримка – і фінансова, і моральна.

Координатор адресної допомоги 

 

Марина Анісімова 050 370 9002