Матковський Артем

 
Матковський Артем, 05.10.2010 р.н.
Діагноз: Вроджена вада серця – Коарктація аорти. Артеріальна гіпертензія.
Новини:

            У сім'ї Матковських не було меж щастю, коли у листопаді 2010 року у них з'явився старший синочок Артем. Але у березні 2011 батьки почули страшний діагноз: дефект міжшлуночкової перегородки та висока легенева гіпертензія. Успішна операція подолала перший недолік, але висока гіпертензія залишилась. А це означало, що дитина буде жити, якщо буде отримувати дуже високовартісне лікування. П'ять років силами усієї родини купувались дорогі ліки, лише два роки тому хлопчик почав одержувати ліки за кошт держави.

            Здавалось, що все найстрашніше минулось. Артем підріс, пішов до школи, де дуже добре вчиться. Понад усе любить читати пригодницькі книги про героїв, подорожі, піратів. З молодшим братиком захоплюється складанням пазлів, конструктором Лєго. Має багато друзів, улюбленець вчителів та всіх оточуючих.

            Але чергове обстеження у кардіолога принесло наступний невтішний діагноз – коарктація аорти, тобто її звуження. У хлопчика постійна задишка, посилене серцебиття, підвищення артеріального тиску, швидка втомлюваність. Ліки вже не нормалізують тиск.

            Дитина дуже потребує встановлення   стент-графта, який дозволить розшити аорту – лише це врятує життя Артема! Вартість необхідної стент-системи складає 86 991,00 гривень. На жаль, звичайна сім'я  з двома дітками, де працює лише тато, не може придбати такий високовартісний рятівний медичний виріб…

            Мама Зоряна старається не показувати сину своїх емоцій, свого страху за його життя. Адже Артем дуже чуйний, і починає хвилюватись за маму, заспокоювати її, щоб та не плакала… А хвилюватись самому Артемчику категорично не можна!

            Рідні хлопчика та лікарі, що лікують його всі ці роки, просять допомоги в усіх небайдужих людей, щоб встигнути врятувати Артема, адже стент треба ставити цим скоріше! В запасі є близько двох тижнів…

            Ціна питання – майже 87 тисяч гривень.

 

Координатор адресної допомоги 
Марина Анісімова 050 370 90 02