Мокшицька Агнешка

Мокшицька Агнешка

28.08.2008 р.н.

діагноз: Двостороння ретинобластома

        Мокшицькій Агнешці 1 рочок і 7 місяців. Її діагноз: Двостороння ретинобластома. Народилася Агнешка семимісячною та 5 днів провела в реанімації, навіть був невеликий крововилив у голівці. Але далі дівчинка розвивалася нормально, медогляд у 3 місяці показав, що в Агнешки все добре.
        Коли дитині було 6 місяців, мама помітила, що зіниця правого очка «віддзеркалює». Звернулися до офтальмолога, і виявилося, що правим оком дівчинка не бачить. Обстеження в ЛОКЛ показало, що друге очко також уражене. 
        Рівно рік тому, у квітні 2009, Агнешка вперше вирушила в Одесу, в клініку Філатова, куди її направили для встановлення діагнозу. Малечі діагностували двосторонню ретинобластому і розписали хіміотерапію, яку дівчинка повинна була проходити у Львівській обласній, відділення хірургії. 
       Зараз Агнешка проходить 4 блок «хімії», їй двічі проводили місцеву хіміотерапію (укол в саме око), раз на два місяці вона їздила до Одеси.
На жаль, за рік лікування жодних покращень - пухлина не зменшується, зір падає ... Навіть медсестрички у відділенні помічають, що раніше дівчинка охоче посміхалася і протягувала ручки, а зараз дитина не реагує на знаки уваги. У Філатова як подальше лікування їм пропонують видалення правого ока і опромінення лівого.
       Агнешка перша, єдина і дуже бажана дитина в сім'ї. Батьки дівчинки не можуть ні повірити, ні змиритися, що їх дитина не буде бачити. Юля, мама Агнешки, з розгубленим виглядом розмірковує про те, що біля них є школа, де навчаються сліпі дітки, і що її донечка теж зможе ходити в цю школу ... У це просто неможливо повірити! 
       Зараз дитині в першу чергу потрібна якісна діагностика стану обох очей. А це означає, що дівчинці необхідно обстеження за кордоном, оскільки в Україні високочутливого обладнання, здатного розпізнати мікро пухлини, на жаль, немає. Батьки прийняли рішення вести Агнешку в Університетську клініку Ессена, зараз ми готуємо до відправки їх документи. Це єдиний шанс зберегти дитині зір. Але поїздка в Ессен коштує не малих грошей, яких, у молодої сім'ї, на жаль, немає.
 Вартість обстеження в Ессені становить 180 євро, МРТ - 750 євро, госпіталізація мами з дитиною у випадку ускладнень після наркозу - ще 700евро. Вже 1630 євро, які потрібно мати з собою. Переліт, проживання, харчування, перекладач, таксі, непередбачені витрати - ще близько 800-1000 євро. У середньому, потрібно 2500 тисячі євро. До того ж, батьки дуже сподіваються, що фахівці Ессена зможуть запропонувати їм іншу модель лікування, адже у нас ретинобластому лікують хіміотерапією, а якщо пухлина не реагує, як у випадку Агнешки, видаляють око.
     Агнешка, не дивлячись на те, що більшу частину життя провела в лікарнях, дуже контактна, товариська і весела дитинка. Як і більшість малюків, вона дуже любить купатися, бавитися, бігати і спілкуватися як з іншими дітками, так і з дорослими. І її подальше життя зараз залежить від того, чи зберуть батьки необхідну суму. Без якісного обстеження не може бути адекватного лікування. А Агнешка дуже хоче жити і бачити. Допоможіть зібрати гроші на обстеження в Ессені, Німеччина.
 Дуже потрібна фінансова допомога!

Новини:

15.04.2010