Космічний корабель для дитячої нейрохірургії

 

Щороку більше 30 дітей у Львові потребують операцій з видалення пухлин мозку і хребта. Зараз частину цих операцій неможливо провести у Львові через відсутність спеціального обладнання. Тому родини змушені їхати за кордон для порятунку своїх дітей. 

Вартість лікування за кордоном сягає 70-100 тис Є, і поки близькі знаходять ці кошти, дитина втрачає безцінний час. Що може призвести до сумних наслідків.

Щоб такого не сталось, ми  хочемо створити систему нейрохірургічної допомоги дітям з пухлинами мозку і хребта на базі відділення нейрохірургії КНП “Міська дитяча клінічна лікарня м.Львова”. Тоді наші діти зможуть отримати усю необхідну їм якісну допомогу вдома, у Львові,  як тільки буде виявлено проблему. 

Цю систему нейрохірургічної допомоги ми називаємо космічним кораблем. Адже вона багатофункціональна, суперсучасна і є амбітним проривом в медичній галузі Західної України! 

Будівництво космічного корабля - складний поетапний процес. І лише у комплексі кожен з етапів забезпечить роботу всього корабля.

Етап 1. Ремонт системи кондиціонування і очистки повітря  в операційній, обладнання для стерилізації інструментів, операційна лампа, газова консоль для підводки медичних газів. Вартість обладнання - 3 млн грн. Цей етап буде профінансовано за кошти "Громадський бюджет Львів 2020". Завдяки підтримці львів'ян проект “235” переміг (заняв перше місце з максимальною кількістю голосів за всі роки) і в першому півріччі 2021 році буде реалізований.

Етап 2. Обладнання для нейромоніторингу. В процесі операції на мозку кожен додатковий міліметр втручання є важливий, тому високоточне обладнання, яке дозволить бачити найдрібніші деталі під час операції є вкрай необхідним. Вартість такого обладнання  - 4,2 млн. грн. 

Етап 3. Хірургічний ультразвуковий деструктор. Операції на мозку давно вже не проводяться звичайними скальпелями. Для проведення високоякісних операцій потрібне спеціальна апаратура, яка дозволяє якісно видаляти пухлини і максимально скоротити час операції. Вартість такого обладнання  - 6,8  млн. грн.

Етап 4. Ремонт операційної. Для того щоб проводити якісні операції недостатньо встановити суперсучасне обладнання, потрібно щоб операційна була чистою, світлою, матеріали облицювання стін були безпечні, легкі для стерелізації і очистки, . Вартість ремонту операційної  - 3,5 млн. грн.  

Етап 5. Комфорт дитини під час операції. Більшість операцій проводиться при зниженій температурі в операційні, що дає змогу мінімізувати ризики інфікування, але у дітей ще є недосконала терморегуляція, тому під час операції потрібна додаткова система обігріву для маленького пацієнта, яка буде автоматично зчитувати всі життєві показники і регулювати температуру тіла. Вартість такої системи  - 0,8 млн млн. грн.

Етап 6. Сучасне хірургічне обладнання вимагає додаткового інструментарію і змінних насадок які обираються під кожну операцію і кожного пацієнта. Набір інструментарію для проведення нейрохірургічних операцій з високоякісних медичних сплавів з можливістю багаторазової стерилізації  і використання вартує - 1,1 млн грн

Етап 7. Під час операції зазвичай неможливо обійтися без крововтрати, і тоді втрачену кров потрібно відновлювати. Існують спеціальні прилади селссейвери, які дозволяють зібрати власну кров хворої дитини, очистити її і влити назад. Це має дуже важливі переваги - немає ризику передачі хвороб, реакцій при переливанні, немає необхідності проводити аналізи. Тобто знижуються ускладнення, які виникають під час цієї процедури. В дітей це особливо важливо. Вартість такого апарату - 2 млн грн.

Важливо:

⚡Вартість  проекту складає  25 млн грн. З них  3 млн. грн. вже є.  Потрібно ще 22 млн. грн.

⚡25 млн. грн - це  лікування 8-х дітей за кордоном. Тобто проект  окуповується вже  в перші півроку після запуску. 

⚡Тривалість всіх ремонтних і підготовчих робіт, терміни поставки обладнання  становить 5-7 місяців з моменту поступлення коштів. Тобто проект може бути повністю зреалізований в 2021 році.

⚡Наявність цього космічного корабля для нейрохірургії вирішить проблему лікування дітей з пухлинами мозку і хребта,  іншими патологіями мозку (травми, гідроцефалії) на найближчі 10 років. 

⚡Такий суперсучасний центр  буде єдиним в Західній Україні. 

Ви можете долучитись до розбудови космічного корабля для дитячоої нейрохірургії наступним чином:

📌 Cтати членом піклувальної ради проекту.

📌 Доєднатись  як волонтер https://bit.ly/3kKiGlw .

📌Зробити свій внесок і допомогти проекту фінансово: 

✔️картковий рахунок Приват Банк 5169330519979451 (Ліпська Н.С. карта фонду)   

✔️для інших банків UAH - IBAN UA 663052990000026004041019695 .

✔️для спрощення переказів з-за кордону і по Україні - https://www.liqpay.ua/en/checkout/i37487227304