Рягіна Надія

Рягіна Надія

18.10.1993 р.н.
Діагноз: альвеолярна рабдоміосаркома зачеревного простору з метастазами в регіональні лімфовузли і кістковий мозок. Стадія IV.


Надійці 16 років. У цьому році вона закінчила середню школу і за всіма правилами зараз повинна була б готуватись до випускного вечора. Однак випускний доведеться пропустити, так само як довелося пропустити і останній дзвоник. Виною тому страшний діагноз, який поставили Наді в грудні 2009.
Усе почалося ще в листопаді, тоді у дівчинки з'явилися болі в животі без чіткої локалізації. Вона звернулася в поліклініку за місцем проживання, її обстежили і ніяких патологій не виявили. Направили Надійку до невропатолога, він прописав ДОЛОБЕНЕ-гель, але ніяких покращень не було. Через короткий час біль локалізувався в області попереку, боліла нога, низ живота, тягло спину. Почалася блювота. Дівчинку обстежили в залізничній та 5-й лікарнях міста Львова. МРТ показало об'ємне утворення (120х150 мм) неоднорідної структури в заочеревинному простору.
Дівчинку госпіталізували в гематологію ЗУСДМЦ, де провели стернальную пункцію, біопсію пухлини, трепанобіопсію. Діагностували альвеолярну рабдоміосаркому з метастатичним ураженням кісткового мозку.
Зараз Надя перебуває на стаціонарному лікуванні у відділенні хірургії ЗУСДМЦ. Позаду 7 блоків хіміотерапії і 25 днів променевої. Попереду ще два курси хімії. Потім контрольне обстеження. А далі - буде видно далі ...
Надійка надзвичайно чарівна юна дівчина, дуже мила, ввічлива, комунікабельна, спокійна, з такою щирою усмішкою, перед якою неможливо встояти. Надя дуже здібна, любить вишивати, навіть давала майстер-класи нашим волонтерам з плетення бісером.  Дівчинка не відразу дізналася про свій діагноз, але знала, які дітки лежать з нею в одному відділенні. Надійка щиро співчувала малюкам з пухлинами, жаліла їх усіх, а коли дізналася свій діагноз - поставилася до цього з абсолютно не дитячою мужністю. Надя дуже сильна і дуже дисциплінована, вона зовсім по дорослому сприймає лікувальний процес, з величезною довірою ставиться до лікуючих лікарів і їхніх рекомендацій. Ніяких сліз з приводу того, що не можна додому, не можна на випускний, не можна гуляти з друзями, яких у неї чимало. Зараз у Наді одна мета - лікуватися і вилікуватися! Дівчинка розуміє, що для того, щоб сталося диво зцілення потрібно робити дуже багато, і вона готова.
Однак, піврічне лікування істотно виснажило бюджет сім’ї. Препарати хіміотерапії доводилося купувати, обстеження МРТ вартістю понад 1000 гривень теж доводилося оплачувати самим, попереду ще 2 хімії, а в лікарні немає ні грастиму, ні месни, не відомо, чи будуть препарати основної хімії, не кажучи вже про всякі дрібниці, які батькам завжди доводиться купувати самостійно.
Родині дуже потрібна фінансова підтримка. Мама не працює, на Надійку вона отримує соціальну допомогу близько 800 гривень, є ще старший брат Віталік і вітчим. Братові 19 років, а вітчиму 71, ні один, ні другий, при всьому бажанні, не можуть забезпечити всі потреби сім'ї ...
А Надійка повинна перемогти, незважаючи ні на що!

 
Навіть без розкішного волосся наша дівчинка залишається все такою ж красунею і її посмішка, як і раніше, ніби як обволікає теплом і якимось філософським умиротворенням. І немає в ній ні краплі ні образи, ні досади ...
Надійці дуже потрібна допомога!