Штабура Володимир

 
Штабура Володимир, 02.10.2000 р.н.
Діагноз: Рецидив злоякісної анапластичної епендімоми.
 
Новини:

            Володі 15 років, він навчається в 10 класі і має багато друзів. Точніше, він мав би навчатись в 10 класі, та встиг походити до школи лише один місяць, як сталась біда. Та про все по порядку.

            Минулого літа, одразу по закінченні школи, у хлопця почались головні болі. Спочатку їх списували на перехідний вік, та болі від того не проходили і невропатолог, що оглядав Володю, порадив зробити МРТ у Львові, у 8 лікарні. Обстеження і виявило пухлину.

            Далі батькам порадили їхати в Ужгород, до нейрохірурга Смолянки. Нейрохірург Володю прийняв і невдовзі прооперував. Все пройшло дуже добре, пухлину видалили повністю, Володя швидко відновився, а гістологія показала, що пухлина доброякісна. Далі було три абсолютно спокійних місяця, хлопчика нічого не турбувало, він перейшов в десятий клас, розпочалось навчання, а в жовтні було планове МРТ. Результати приголомшили – пухлина повернулась…

            На сам день народження, 2 жовтня, Володя вже був в ужгородській лікарні. 9 жовтня провели другу операцію, яка мала надзвичайно травмуючи наслідки. Володя втратив пам’ять, він нікого не впізнавав і дуже довго і важко відновлювався. Місяць вони пробули в лікарні, поки хлопчик трохи прийшов до тями. Та і гістологія показала, що пухлина злоякісна.

            Проходити лікування Володю скерували до Львова, в хірургію ЗУСДМЦ. Два місяці тривала променева терапія з хімією Вінкристином. Далі розпочався курс хіміотерапії. Перший блок мама теж згадує з жахом, бо Володя перестав ходити і майже не говорив, ледве дочекалися результатів МРТ – на щастя, все було добре, просто організм хлопця так відреагував на хімію. От такі справи…

            Зараз ситуація значно краща, Володя всіх впізнав, навчився заново розмовляти, ходити, писати, та коли перевтомиться – може не памятати, що робив зранку. Та хлопчик працює над собою, щоб знову стати таким, як колись, а до хвороби він був дуже активним, компанійським, грав на гітарі, займався дзюдо, їздив з друзями на річку, а ще вони з хлопцями любили облаштовувати хатки на деревах і проводити там літо :)

            Попереду ще 7 блоків хіміотерапії, і ми дуже сподіваємось, що пройдуть вони легше, ніж перший і у Володі все буде добре. Та наразі попереду тривале і дороге лікування, адже всі заощадження долини пішли на операції та реабілітаційний період. Якщо препаратів хіміотерапії не буде в лікарні – їх доведеться купувати нам.

            Дуже потрібна допомога!

Координатор адресної допомоги 
Марина Анісімова 050 370 90 02