Ванельчук Данило

Ванельчук Данило   

Ванельчук Данило, 13.03.2006 р.н.
Діагноз: Пухлина III шлуночка (Фібрилярно-протоплазматична астроцитома).
Новини:  20.06.2012.  19.06.2012.  08.06.2012.   26.05.2012.

Данилкові 6 років. Він молодший з двох дітей у сім'ї. До встановлення страшного діагнозу хлопчик  йшов 5 років.

До року Данилко нормально зростав і розвивався, а потім стала спостерігатися затримка фізичного розвитку - він повільно ріс і погано набирав вагу, а в цілому не відрізнявся від ровесників. Данилко ріс цікавою і допитливою дитиною, з раннього дитинства дуже любив співати і слухати музику.

За ці роки хлопчик спостерігався і обстежувався у гастроентерологів, ендокринологів, генетиків - але ніхто не міг знайти причини відставання у вазі і рості. Данилкові ставили діагнози целіакія (порушення травлення) і синдром передчасного старіння. У зв'язку з останнім, хлопчика з настільки рідкісним захворюванням показували натовпам студентів, що дуже засмучувало і дратувало дитину.

Тільки в березні 2011, коли у Данилка почалися сильні головні болі, блювота і почав падати зір, дитині призначили МРТ. Результат шокував батьків - пухлина III шлуночка.

У тому ж місяці хлопчику зробили операцію в Київському Інституті нейрохірургії ім. Рамоданова. Але всю пухлину видалити не вдалося, оскільки локалізована вона надто глибоко в мозку. Єдиною втіхою було те, що пухлина доброякісна і ніякої додаткової терапії дитині не призначали, тільки спостереження у фахівців.

Рік після операції хлопчик вчився заново бачити і ходити. Але найбільшою проблемою для батьків став постійний невгамовний апетит Данила, за рік він поправився на 35 (!) кілограм - з маленького горобчика Данилко перетворився на вгодованого хлопчика.

Але, після контрольного МРТ, ця проблема швидко відійшла на другий план - пухлина виросла до попередніх розмірів і продовжує рости далі. Батьки проконсультувалися у дитячого онколога і нейрохірурга, хлопчику необхідна ще одна операція з видалення пухлини і цього разу вже без додаткової хіміо-або променевої терапії не обійдеться.

Операція планується в Клініці нейрохірургії Любліна, Польща. Попередня вартість -  близько 15000 злотих (37500 гривень). Клініка готова взяти дитину хоч вже. І часу на сьогоднішній день у Данилка зовсім мало - всього два тижні. Пухлина прогресує і щодня зменшує шанси хлопчика. Візи вже у батьків на руках - з Данилком поїде мама. І тепер, зрозуміло, все впирається в гроші.

Батьками зібрано 16500 гривень. А решту суми узяти просто нема де. Їхати їм 11 червня, і у нас є всього два тижні. Не вистачає 21000 гривень на операцію. Планується, що в клініці Данилко проведе три тижні, так що потрібно ще хоча б 10000 гривень (4000 злотих) на проїзд, харчування-проживання та непередбачувані витрати.

Будь ласка, допоможіть зібрати потрібну суму. Данилко мріє бути звичайною дитиною, і жити безтурботним дитячим життям, спілкуватися з друзями, ходити до школи, пізнавати цей світ. І в нього є всі шанси. За свої шість років хлопчик дуже багато переніс - нескінченні лікарні, консультації, обстеження ... Попереду ще складне лікування і від успіху операції залежить все. А успіх операції залежить від своєчасності її проведення.

Головне, встигнути.

           Дуже потрібна допомога.