Ковенько Михайло

 

Ковенько Михайло 16.09.2002 р.н., 8 років
Діагноз: остеогенна саркома лівої плечової кістки.

Новини:

новина 25.03.2011

новина 18.01.2011

новина 14.12.2010

новина 10.12.2010

Михайлику 8 років, він учень третього класу. Як і всі дітки, любить грати у футбол і ганяти на велосипеді. Благо, є з ким - у Михайлика цілих четверо братів, два старших і два молодших, а Михайлик самий середній! Думаю, не багато хто зможе похвалитися такою родиною! А сім'я велика і дружна, незважаючи на те, що ростить хлопчаків мама одна, тато помер, до недавнього часу вони непогано тримали удари долі, поки в серпні цього року Михайлику не діагностували остеосаркому.

Шишка на лівій руці з'явилася ще в травні, після синця, але хіба хлопчиська це насторожить? Шишкою менше, шишкою більше ... Та й не турбувала вона, не боліла. Коли ж новоутворення помітила мама, забили тривогу. Звернулися до лікаря за місцем проживання, він направив до Києва, де дитині провели біопсію. З Києва Михайлика направили до Львова, в ЗУСДМЦ, де провели повторну біопсію і діагностували остеосаркому.

Хлопчик пройшов 2 блоки до операційної хіміотерапії, другий з них - метотрексатом. Після хіміотерапії відразу попадали печінкові показники. Попереду ще кілька блоків хімії, обстеження, операція.

Зараз у Михайлика попереду тривале лікування. У лікарні з ним знаходиться то мама, то бабуся - хтось же ж повинен пильнувати решту хлопчаків. Сім'я живе скромно, дітлахи забезпечені необхідним, без зайвого, у всякому разі, так було до хвороби Михайла. Але зараз «тягнути» сімейство мамі буде не просто. У наш час ростити п'ятьох дітей - це героїзм навіть для сім'ї, де є обоє батьків, а тут тільки мама.

Михайлик добрий, вихований і веселий хлопчик, крім футболу любить ще й математику, любить збирати гриби, обіцяв навчити відрізняти їстівні від усіх інших :), любить мультфільми на біблійну тематику. Михайлику знадобиться підтримка небайдужих людей, і, дуже хочеться вірити, що ми зможемо його підтримати.