Лапчак Іванка і Оленка

Лапчак Іванка

 

12.02.2008 р.н.

Діагноз : Ретинобластома обох очей
 
Коли батьки зрозуміли, що скоро в їх сім'ю прийде ще одна маленька людина, старша сестра Оленка знаходилась в реанімації і батьки разом з друзями молились про  чудо – і ось такою була відповідь зверху.
 З самого початку рідні знали, що дитина може мати ті ж проблеми що є у сестрички (ретинобластома, пухлини обох очей), але свідомо не пішли на аборт. «Не можна просити про життя для однієї дитини і вбивати другу» - це слова батька дівчаток. У батьків була надія, що новонарождена дитинка буде здоровою як і старший син, генетики давали таку можливість. 12.02.2008 в день трьох Cвятителів народилась Іванка . Батьки дуже сподіваються  на допомогу цих покровителів в житті дівчинки.
 
В квітні 2008 року окулісти в поліклініці поставили діагноз – двостороння ретинобластома обох очей. Батьки вже мали досвід і знали куди звертатись, поїхали на консультацію в Одесу,  де на жаль діагноз підтвердився. Був призначений курс хіморедуктації.
На даний час Іванка проходить черговий курс хіміотерапії.
 

 

Лапчак Олена

 

 

15.03.2006 р.н.
 
Діагноз : Ретинобластома обох очей

 

До 6 місяців Оленка росла і розвивалась як всі діти але однієї ночі в вересні сильно піднялась температура і проявились звичайні симптоми застуди, тому цілий місяць її лікували від цього. Якось ввечері старший братик помітив відблиск в очах сестрички, батьки проконсультуровались в хорошого дитячого офтальмолога і він повідомив, що у дівчинки двостороння ретинобластома обох очей. Потім було обстеження в Київському центрі мікрохірургії ока, звідти сім'ю відправили в Одеський інститут Філатова.
Починаючи з листопада 2006 року  до квітня 2007 Оленка пройшла 2 з половиною курси хеморедуктації і  кожен місяць батьки возили її на консультативні обстеження в інститут  Філатова в Одесу.
 
Лікування проходило без особливих ускладнень до травня 2007, коли в Одесі батькам повідомили про нові пухлини в обох оках.
 
Продовжувалось лікування у Львові, але замість перерви  в один місяць між циклами хеморедуктації була перерва в два тижні. Це викликало різке погіршення загального стану дитини. Знову лікарня і знову ніхто не знав що буде з Оленкою, в  неї різались зубки, бул стоматит і в такому стані було складно щось діагностувати. Виявилось, що у дівчинки дуже низькі показники крові. Потім був тиждень реанімації. Оленці переливали кров і капали сильні антибіотики. Були слова лікуючого лікаря «Якщо я її не витягну, то перестану себя поважати». Батьки молились за дівчинку і вони були почуті. Бог дав життя Оленці і дав ще одне маленьке життя сім'ї. В липні на консультації в Одесі було прийнято рішення припинити таке лікування і провести лазерну терапію (фотокоагуляцію ) на обох очах.
 
У Львові почали новий курс дрібно-протяжної хімії, таке лікування продовжувалось до квітня 2009 , тричі на тиждень  Оленка  приймала вінкристин з ендоксаном, але, оскільки  дівчинка часто хворіла перериви між прийомом препаратів були більшими ніж потрібно.
 
Квітень 2009 – на консультації в Одесі батькам сказали, що ліве око практично вилікуване і значно піднявся зір. І знову погані новини – на правому очку у дівчинки нова пухлина, було прийняте рішення про видалення ока. Після операції Оленці поставили протез в клініці ім. Філатова. Операція пройшла добре.
Зараз Оленка продовжує курс дрібно-протяжної поліхіміотерапії, а кожні 3 місяці їй потрібно їздити в Одесу на обстеження.
 
Просимо не залишати цю сім'ю без допомоги!

 

Контактні телефони :

050-370-90-02 Марина Анісімова, волонтер

 

 
НОВИНИ:
 
 
 
 
 

 27.04.2009

24.04.2009

29.03.2009

16.03.2009

12.03.2009

30.01.2009

20.01.2009

14.11.2008

8.05.2008  Две сестрёнки Аленка и Иванка.